BUJ

Dzirdes aparāta cena ir atkarīga no dažādiem faktoriem – dzirdes aparāta veida un funkcijām. Mūsu dzirdes centrā pieejamo dzirdes aparātu cenas ir sākot no 399 līdz pat 2000 eiro un vairāk.

Arī dzirdes aparāti par 399€ palīdz uzlabot dzirdi, un ir labi piemēroti vienkāršām ikdienas situācijām ar mazāku skaitu skaņas avotu, piemēram, sarunai starp diviem cilvēkiem vai skatoties TV.
Dārgākiem aparātiem ir plašāks funkciju klāsts un uzlabotas tehnoloģijas, tie veiksmīgi pielāgosies pat vissarežģītākajām ikdienas situācijām, kā piemēram, sarunām restorānā vai automašīnā.

Dzirdes aparāta izvēlē ir vairāki faktori, kas jāņem vērā, piemēram, nepieciešamās dzirdes korekcijas sarežģītība, Jūsu ikdiena, personiskās vēlmes un vajadzības. Tāpēc ir svarīgi konsultēties ar dzirdes speciālistu, lai izvēlētos piemērotāko dzirdes aparātu, kas atbilst Jūsu individuālajām vajadzībām un budžetam.

Esiet droši, ka Jums piemērotākais dzirdes aparāts ne vienmēr būs pats dārgākais.

Pie mums ir iespēja iegādāties divus dzirdes aparātus pa viena aparāta cenu!

Dzirdes pārbaudi var veikt no 3-4 gadu vecuma.

Tagad dzirdes pārbaude tiek piedāvāta Vision Express Brīvības ielā 90, Rīgā kā arī Vision Express veikalā Liepājā, K.Zāles laukumā 6.

Konsultācijas sākumā speciālists aprunāsies ar Jums, noskaidros sūdzības un vēlmes. Iesākumā speciālists pārliecināsies par ausu veselību, veicot otoskopiju. Otoskopija ir nesāpīga procedūra, kuras laikā tiek novērtēts auss stāvoklis, gan pārbaudot auss kanālu, gan bungādiņu. Ja ausis ir veselīgas, tad tiek veikta dzirdes pārbaude, kuras laikā tiek uzliktas speciālas austiņas un dzirdot audiometra radītās skaņas, Jums būs jānospiež poga. Pārbaudes gaitā tiks novērtēts dzirdes slieksnis, dzirdes zuduma pakāpe un dzirdes sistēmas stāvoklis. Tas viss tiks attēlots audiogrammā – īpašā grafikā, kas parāda jūsu spēju dzirdēt ar kreiso un labo ausi. Konsultācijas noslēgumā speciālists iepazīstinās Jūs ar rezultātiem un, ja nepieciešami dzirdes aparāti, dzirdes speciālists ieteiks labāko risinājumu. Jums ir iespēja izmēģināt dzirdes aparātu 14 dienas bez maksas. Izmēģinājuma dzirdes aparāti tiks pielāgoti atbilstoši Jūsu testa rezultātiem un individuālajām vajadzībām. Dzirdes speciālists sniegs apmācību, konsultēs un demonstrēs, kā pareizi kopt un lietot dzirdes aparātus.

 • Nāciet uz konsultāciju ar ģimenes locekli vai draugu. Viņiem, ar Jums regulāri sazinoties, ir unikāla izpratne par jūsu spēju dzirdēt. Viņi būs labs atbalsts izvēloties dzirdes aparātu.
 • Vairumam no mums ausu sērs, pat lielākos apjomos, nerada problēmas. Neizmantojiet vates kociņus vai citus palīglīdzekļus, lai tīrītu ausis. Dzirdes speciālists Jums sniegs rekomendācijas, ja nepieciešams tīrīt ausis.
 • Lai iegūtu precīzus rezultātus, izvairieties no skaļām un trokšņainām vidēm (koncerti, instrumenti – urbjmašīnas, zāģi, zāles pļāvēji, u.c.) vismaz 12 stundas pirms dzirdes pārbaudes.
 • Ja Jums ir saaukstēšanās, alerģiska reakcija, ausu vai deguna blakus dobumu infekcija, sazinieties ar dzirdes speciālistu, kurš pārcels Jūsu vizīti uz citu dienu.

 • Reizēm šķiet, ka apkārtējie vairs nerunā skaidri.
 • Reizēm ir jāpārjautā, kas tika teikts.
 • Paliek grūtāk sadzirdēt sieviešu, bērnu vai klusas balsis.
 • Fona troksnis kļūst ar vien traucējošāks un paliek grūtāk uzturēt sarunu trokšņainās vietas, piemēram, uz ielas, kafejnīcās, veikalos, u.c. trokšņainās vidēs
 • Grūtāk sadzirdēt ikdienas skaņas, kā piemēram, putnu čivināšanu vai lapu čaboņu.
 • Nedzirdat durvju vai telefona zvanu un TV tiek pagriezts skaļāk.
 • Atturieties no pasākumiem, jo būs grūti iesaistīties sarunās.

Audiogramma ir dzirdes recepte, kura atspoguļo  Jūsu dzirdes līmeni.